Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

                                      | Ustaw jako startowa| Dodaj do ulubionych|Wyszukiwarka

 
..::MENU::..
 


 
 Strona Główna   
 
 Sucha Gora   
 
 Powstanie   
 
 Poczatki   
 
 Podzial   
 
 Miejsca   
 
 Galeria   
 
 Ksiega gosci   
 
 Linki   
 
 Humor   
 
 Mini slownik Slaski   


 
     
 
..::Sucha Góra::..
 

Dolomity Sportowa Dolina >Dsd<


Sportowa Dolina została otwarta 1 grudnia 2002r.Jest to ośrodek wyjątkowy pod wieloma względami. Wybitnie korzystna pod względem przyrodniczym lokalizacja ośrodka - dolina otoczona lasami, oraz korzyści zdrowotne związane z zalegającą wokół i w kilku miejscach wciąż odkrytą skałą dolomitową (stąd zwyczajowa nazwa okolic - Dolomity) pozwalała jeszcze kilka lat temu planować na tym terenie budowę sanatorium, z myślą o leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych i zwiększeniu odporności organizmu.
Utrzymujący się w dolinie mikroklimat polegający na obniżeniu średniej temperatury w stosunku do otaczającego terenu o 2 stopnie C pozwala na dłuższe utrzymywanie się śniegu i stwarza lepsze możliwości do jego wytwarzania. Także słońce sprzyja Sportowej Dolinie. Z wieloletnich obserwacji wynika, że w rejonie Suchej Góry dużo rzadziej niż w innych częściach kraju pada deszcz, a słońce częściej świeci.
Sąsiedztwo rezerwatu leśnego "SEGIET", stanowiska geologicznego, tylko podnosi walory lokalizacyjne DSD.
Te niespotykane w innych miejscach, niezwykle sprzyjające warunki przyrodnicze przyczyniły się do podjęcia decyzji o budowie ośrodka sportowo - rekreacyjnego Dolomity Sportowa Dolina w Bytomiu Suchej Górze przy ul. Blachówka 94.
Lokalizacja jest też wyjątkowa z innego względu. Dojazd samochodem z większości miast aglomeracji Śląskiej zajmuje do 30 minut. Np. z centrum Katowic - 30 min, z centrum Gliwic, Zabrza, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Świętochłowic - 20 min, z Bytomia, Piekar - 10 min, a Tarnowskie Góry leżą 5 min od DSD. Do Częstochowy jest tylko 40 min jazdy samochodem.


Wiecej na
www.dsd.pl
Możesz również podziwiac ta okolice tutaj
Kmerka